Zajęcia podczas wakacji

11.06.2015

      TERMIN:


06-10.07.2015r.

   I dzień: „Sport to zdrowie” -zorganizowane zostaną zawody sportowe gdzie dzieci poprzez rywalizację nabywać będą umiejętności komunikowania się i współpracy w grupie. Zajęcia odbędą się na hali sportowej w sąsiedniej wiosce. Dla dzieci posiadających kartę rowerową zorganizowana zostanie wycieczka rowerowa polnymi ścieżkami, na której poznają nowe, ciekawe miejsca w drodze do sąsiedniej miejscowości, gdzie na hali odbędą się zajęcia sportowo-rekreacyjne. Część uczestników pomaszeruje z kijkami uprawiając przy okazji nordic walking. W ten sposób zachęcimy dzieci do aktywnego spędzania czasu wolnego i przypomnimy zasady zachowania się w ruchu drogowym. Najmłodsza grupa uczniów pozostanie w szkole na warsztatach plastycznych, dzięki którym rozwiną swoje umiejętności manualne i rozbudzą w sobie artystów. W ramach zajęć wykonają oni plakaty na temat :”bezpieczne wakacje na wsi”.

          II dzień: „Zdrowo jem, zdrowo żyję”- zostanie zorganizowany festiwal kulinarny z udziałem członkiń Koła Gospodyń Wiejskich, które w wielu przypadkach, to członkinie rodzin uczniów naszej szkoły. Do wspólnego gotowania zaproszony również został pan Karol Okrasa. Dzieci będą gotować potrawy z produktów, które same przyniosą z własnych ogrodów. Dowiedzą się co pozostało ze starych, tradycyjnych potraw do dzisiaj w naszych domach.

           III dzień: „Jesteśmy sobie potrzebni”- W tym dniu dzieci będą nauczycielami chętnych seniorów,  w tym także swoich babć i dziadków. Pomogą zgłębić tajniki komputera i telefonów komórkowych. Dodatkowo odbędzie się pogadanka na temat bezpieczeństwa na wsi.

          IV dzień: „Z kulturą na TY”-dzień w kinie i w Jarocińskim Spichlerzu Polskiego Rocka. Dzieci obejrzą dowolny, wybrany film, a po seansie pójdą do muzeum  Regionalnego w Jarocinie na wystawę repezentujących ponad pięćdziesięcioletnią historię polskiego rocka. Dzieci zobaczą, że nie trzeba daleko jeździć i mieć zasobnego portfela, by zobaczyć coś nowego i poznać historię.

           V dzień: Warsztaty muzyczne- dzień poświęcony na rozwijanie talentów muzycznych. Nakierunkowany szczególnie na grę na flażoletach. Zaproszeni zostaną uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Borzęciczkach do wspólnej nauki i dzielenia się doświadczeniami w zakresie gry na flażoletach, co jest innowacyjną formą nauki muzyki w szkole. Uczestnicy projektu będą mieć szansę zawiązać nowe znajomości, a może nawet przyjaźnie. Uczestnicy nauczą się współżycia w grupie. Propagować będziemy hasło „Znajomi-to nie tylko wirtualni znajomi”.  Dla wszystkich uczestników półkolonii przygotowane będzie szkolenie na temat bezpieczeństwa dzieci na wsi, aby uwrażliwić dorosłych na zagrożenia jakie niesie za sobą praca w gospodarstwie rolnym.

Na zakończenie półkolonii, piątego dnia zostanie zorganizowane ognisko.

 

 


czytaj dalej...

1 kwietnia

24.03.2015

 

 

 

Środa 01 kwietnia 2015r.

 

jest dniem wolnym 


dla przedszkolaków 


oraz uczniów klas I-V, 


ze względu na sprawdzan

 

klasy VI.


czytaj dalej...
Październik 2018
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4