DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI ZESPOŁU SZKÓŁ PUBLICZNYCH W GALEWIE
- DOSTĘPNOŚĆ ELEKTRONICZNA.
Na podstawie art. 12 pkt 7 ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych (Dz. U. poz. 848), dalej zwanej „ustawą o dostępności cyfrowej”, niniejszy dokument określa warunki techniczne publikacji Deklaracji Dostępności oraz strukturę dokumentu elektronicznego Deklaracji Dostępności.
ZSP GALEW zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej ZSPGALEWSZKOLNA.NET
- Status pod względem zgodności
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń. Dla strony internetowej przeprowadzono samoocenę dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz skorzystano z dostępnego narzędzia do oceny strony: Test – European Internet Inclusion Initiative, (http://checkers.eiii.eu/), z którego wynika, że badana strona internetowa spełnia wymagania w 88,10 %.
- Data publikacji strony internetowej: 11.12.2013r.
- Data ostatniej aktualizacji: strona aktualizowana jest na bieżąco.
- Na stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.
- Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą odpowiedzialną jest Katarzyna Krawicka, adres poczty elektronicznej: szkolagalew@wp.pl. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 508911308. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji w formach alternatywnych, na przykład odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisania zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji w formie alternatywnej, powinna także określić formę tej informacji.
Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie i nie później, niż w ciągu 7 dni. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące. Jeżeli zapewnienie dostępności nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.
W przypadku, gdy podmiot odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego dostępu do informacji, można złożyć skargę na takie działanie.
Po wyczerpaniu wszystkich możliwości skargę można przesłać także do Rzecznika Praw Obywatelskich.
- DOSTĘPNOŚĆ ARCHITEKTONICZNA.
- Dostępność wejścia do budynku:
Dla osób przychodzących dostępne są 4 wejścia:
- główne – wejście schodami, , umożliwiające bezkolizyjne wejście do budynku, wejście posiada podjazd dla wózków, jest również przystosowane dla osób z niepełnosprawnością ruchową
- od placu zabaw ( wejście do przedszkola) – wejście płaskie, z poziomu chodnika,
- od boiska – wejście płaskie, z poziomu chodnika,
- od strony zachodniej do sekretariatu – wejście schodami.
W budynku nie funkcjonują obszary kontroli.
2. Dostępność korytarzy, schodów i wind. Dla osób na wózkach dostępne są korytarze i pomieszczenia na parterze.
4. Informacje o miejscu i sposobie korzystania z miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób niepełnosprawnych. Na parkingu (parking powiatowy) nie miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych.
5. Informacja o prawie wstępu z psem asystującym i ewentualnych uzasadnionych ograniczeniach. Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem za zgodą dyrektora placówki.
6. Informacje o możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online. W budynku nie ma tłumacza języka migowego.
7. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących, nie można skorzystać z tłumacza języka migowego.
Obiekty szkolne są całodobowo chronione przez zewnętrzny monitoring wizyjny. Obiekty są rozpoznawalne
iii. Aplikacje mobilne.
Jednostka nie posiada aplikacji mobilnej.